Чи може працівник стажуватися на іншому підприємстві
Відповідає ольга догадіна, керівник експертної групи «Експертус Кадри»
Так, може — на підставі договору, що уклали з підприємством, де працівник стажуватиметься.
Стажування керівників, професіоналів і фахівців — один із видів професійного навчання працівників (абз. 5 п. 2.2 розділу II Положення про професійне навчання працівників на виробництві, затвердженого наказом МОН, Мінсоцполітики від 26.03.2001 № 127/151; далі — Положення № 127/151).
Роботодавець може організувати формальне та неформальне професійне навчання працівників:
- формальне — відповідно до вимог стандартів професійної/професійно-технічної освіти, типових навчальних планів і програм, освітніх програм, стандартів вищої освіти у закладі освіти або безпосередньо в роботодавця;
- неформальне — без обмежень щодо місця набуття, строків та форми навчання.
Підстава — пункт 2.1 Положення № 127/151.
Якщо плануєте підвищити кваліфікацію працівника не на вашому підприємстві та не в закладі освіти, то йдеться про неформальне навчання.
Стажування проводять за індивідуальним планом, який затверджує роботодавець, що направляє працівника на стажування. Тривалість стажування — не більше 10 місяців і залежить від мети та виробничої потреби (п. 2.6 Положення № 127/151).
Для того щоб організувати стажування на іншому підприємстві, роботодавець:
- затверджує план стажування;
- укладає з підприємством договір на стажування;
- направляє працівника на стажування. На час стажування роботодавець забезпечує працівнику гарантії як для працівників, яких направляють підвищувати кваліфікацію.
Підстава — стаття 122 КЗпП.
За результатами стажування працівник отримає довідку про проходження стажування як однієї з форм неформального навчання.