6
Червень 2023року
запитуєте — відповідаємо

Чи підвищують посадовим особам ОМС оклади за роботу в зоні можливих чи активних бойових дій

Відповідає Світлана Лістрова, експерт з трудового та податкового законодавства, Київ

Працюю директором місцевого ОТГ, отримую зарплату трохи вищу за мінімальну. В нашому районі постійні обстріли. Чи можу я розраховувати на підвищення зарплати?

Так, якщо таке рішення ухвалила відповідна місцева рада.

Постанова КМУ «Деякі питання оплати праці працівників державних органів та органів місцевого самоврядування під час воєнного стану» від 25.04.2023 № 391 (далі — Постанова № 391) поширюється тільки на державні органи. Для органів місцевого самоврядування (ОМС) вона не обо­в’я­зкова й має рекомендаційний характер.

Для того щоб в ОМС застосувати підвищувальні коефіцієнти для окладів, які визначені в підпункті 1 пункту 1 Постанови № 391, рішення має ухвалити відповідна місцева рада. У рішенні визначають випадки, в яких підвищують/не підвищують оклади, та процедуру, за якою це відбувається. 

Працівникам державних органів не встановлюють підвищувальні коефіцієнти до окладів, якщо встановлені «інші виплати за роботу з особливими умовами праці» (пп. 4 п. 1 Постанови № 391). Надбавки за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи та за складність, напруженість у роботі в розмірі до 50% тарифної ставки / місячного окладу не належать до виплат за роботу з особливими умовами праці.  Керівник своїм рішенням може встановити перелічені надбавки будь-якому працівнику ОМС у будь-якому регіоні за інтенсивну, якісну та складну роботу.

До «інших виплат за роботу з особливими умовами праці» можна віднести, наприклад, «підвищення посадових окладів на 25% за роботу в гірських населених пунктах», що передбачає постанова КМУ «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах» від 11.08.1995 № 648.