11
Листопад 2022року
кадрові новини

Чи доведеться складати Звіт № 10-ПОІ за 2022 рік? ВРУ ухвалила новий закон

18 жовтня 2022 року ВРУ ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо захисту соціальних, трудових та інших прав фізичних осіб, у тому числі під час воєнного стану, та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю» від 18.10.2022 № 2682-ІХ (Законопроєкт від 03.06.2022 № 7433, далі — Закон № 2682). Закон № 2682 набув чинності 6 листопада 2022 року.


Передплатити продукти ТОВ «Експертус Тек» безпечно можете в нашому магазині 

Закон № 2682 виключає зі статті 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875‑XI норму, згідно з якою підприємства, установи, організації, зокрема підприємства, організації громадських об’єднань осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструвалися у відповідних відділеннях Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю за своїм місцезнаходженням і щороку звітували про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто роботодавці не складатимуть і не подаватимуть річний звіт № 10-ПОІ.

Фонд соцзахисту осіб з інвалідністю отримуватиме інформа­цію з Державного реєстру про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями та використовуватиме дані, щоб обрахувати квоту на працевлаштування та розрахувати адміністративно-господарські санкції. Такий розрахунок надсилатимуть у формі електронного документа через електронні кабінети підприємств на вебпорталі ПФУ.

Крім того, Закон № 2682 передбачає зміни в Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI.

Інформацію з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування використовуватимуть, щоб виявити порушення законодавства про працю, зокрема факти використання праці неоформлених працівників, вимог законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю роботодавцями. Інформацію надаватимуть центрам органів виконавчої влади та держпідприємствам, що належать до сфери їх управління, роботодавцям, банкам, підприємствам, установам та організаціям у порядку, що затвердить ПФУ (ч. 1 ст. 17 у новій редакції).

Роботодавці, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу та компенсацію, подаватимуть до ПФУ персоніфіковані відомості про зарплату застрахованих осіб, на яку нарахували та з якої сплатили страхові внески. Страхувальник подаватиме відомості про переведення на іншу роботу/посаду працівника, звільнення, поновлення на роботі, призупинення/поновлення дії трудового договору, а також про присвоєння, зміну або позбавлення рангу, розряду, класу, звання, категорії, складення присяги, належності або неналежності осіб до професійних спілок та/або до осіб, які підлягають обов’язковим медичним оглядам. Такі відомості подаватимемо через вебпортал електронних послуг ПФУ в разі їх відсутності в реєстрі застрахованих осіб, а також у разі зміни або уточнення з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (ч. 2 ст. 20 у новій редакції).

Підготувала Олена Петровська, експерт із кадрових питань, Київ