Корисні фішки е-журналу: калькулятори та інші сервіси
До ваших послуг 11 калькуляторів, які так люблять наші читачі. З ними ви за лічені хвилини розрахуєте відпустку, стаж, квоту для осіб з інвалідністю, вихідну допомогу та навіть можливі штрафи. Серед інших незамінних помічників — сервіси пошуку в КП, коду для табеля та строку зберігання документів
Вітаю, шановні друзі! Продовжуємо цикл статей про цікаві та корисні можливості електронної версії журналу «Кадровик-01», що полегшать вашу роботу.
Ви вже знаєте:
- як ефективно шукати інформацію в е-журналі;
- три способи швидко знайти зразки кадрових документів;
- як шпаргалки та мінікурси роблять вашу роботу яскравою та цікавою;
- як максимально використовувати взаємозв’язки між усіма матеріалами журналу;
- як зробити закладку на будь-яку статтю, пам’ятку, форму документа, які вам часто потрібні в роботі.
Усі наші експерти колись працювали у кадрових службах, тож знають із власного досвіду, наскільки кропітка й важлива ваша робота. А оскільки колишніх кадровиків не буває, ми раді потішити вас онлайн-помічниками, які виконають самотужки частинку вашої роботи.
У цій статті я підкажу, де знайти та як користуватися справжніми перлинами нашого журналу — електронними сервісами, зокрема калькуляторами.
Де знайти
У верхньому рядку меню натисніть на піктограму «Сервіси» (рис. 1).
![]() |
Рис. 1 |
Відкриється сторінка, на якій ви побачите перелік усіх калькуляторів й інших сервісів. На кольорових кнопках — три сервіси:
✔ Пошук у Класифікаторі професій (КП);
✔ Код у табелі;
✔ Строки зберігання документів.
На сірих кнопках — найпопулярніші кадрові калькулятори. Нижче — повний перелік усіх калькуляторів (рис. 2).
![]() |
Рис. 2 |
Пошук у КП
до теми
Зміна № 13 до КП: нові посади в ІТ та інші новації
Добираємо посади за Класифікатором професій: правила, способи, приклади
Додаємо уточнення та похідні слова «головний», «провідний», «старший» у назви професій
Чи правильно ви добираєте назви посад: три завд ання для кадровика
Один із найзатребуваніших сервісів — це «Пошук у Класифікаторі професій». Погодьтеся, шукати потрібну інформацію в нормативному акті чи у друкованій книзі доволі складно. Тому ми розробили цей зручний сервіс. Всі корективи, які нормотворці вносять до КП, ми вносимо у нашу програму. Наприклад, зараз сервіс враховує останні зміни, що передбачає Зміна № 13 до КП.
Сервіс допоможе:
- добрати назви посад для штатного розпису;
- перевірити, чи правильно зазначили коди КП.
У пошуковий рядок уведіть код або назву роботи — можна навіть не повністю. Виберіть зі списку, що випаде, потрібну назву (рис. 3). Відкриються професійні угруповання (розділ, підрозділ, клас, підклас, група), до яких належить назва роботи, або інші назви з тим самим кодом КП на рівні групи (рис. 4).
![]() |
Рис. 3 |
![]() |
Рис. 4 |
Код у табелі
Виберіть у переліку потрібний рядок (рис. 5). Сервіс підкаже, яким літерним кодом позначити в табелі години роботи працівника або відсутність на роботі. Якщо типова форма № П-5 не передбачає умовного позначення, сервіс запропонує рекомендований літерний код (рис. 6).
![]() |
Рис. 5 |
![]() |
Рис. 6 |
Строки зберігання документів
Цей сервіс підкаже мінімальні строки зберігання документів згідно із законодавством.
Для початку виберіть, які документи вас цікавлять: бухгалтерські, кадрові чи з організації діяльності. Потім із переліку, що випадає, виберіть потрібний документ (рис. 7).
![]() |
Рис. 7 |
Калькулятори
Окрема група сервісів е-журналу «Кадровик-01» — це калькулятори. Ними користуються понад 80% наших читачів. Якщо ви ще жодного разу не спробували, обов’язково зробіть це! Читачі друкованого журналу можуть взяти безплатний демодоступ.
Наразі у нас 11 калькуляторів. Принцип роботи з кожним із них однаковий — заповніть поля та натисніть кнопку (рис. 8).
![]() |
Рис. 8 |
Тепер детальніше про кожний із калькуляторів.
Калькулятор середньооблікової чисельності працівників
Розрахуєте середньооблікову чисельність штатних працівників за вибраний період, щоб перевірити, чи виконує підприємство норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю.
до теми
Перевіряємо та контролюємо розрахунок нормативу з працевлаштування осіб з інвалідністю за 2023 рік
Штраф за невиконання нормативу працівників з інвалідністю: огляд свіжої судової практики
Калькулятор розрахунку нормативу для працевлаштування осіб з інвалідністю
Тепер роботодавці не подають звіту № 10-ПОІ (річна) «Звіт про зайнятість і працевлаштування осіб з інвалідністю», але норматив із працевлаштування осіб з інвалідністю обов’язково виконують і надалі.
Швидко та зручно перевірите власні розрахунки за допомогою цього калькулятора та впевнитеся, що все зробили правильно.
Калькулятор днів щорічної відпустки за робочі роки
Відлякують складні розрахунки днів відпустки? Скористайтеся цим калькулятором. Для того щоб отримати результат, достатньо знати, які періоди не зараховують до стажу для щорічної відпустки.
Калькулятор дати закінчення відпустки
Із цим калькулятором миттєво визначите дату закінчення відпустки, зокрема щорічної, соціальної відпустки працівникам, які мають дітей, та відпустки у зв’язку з усиновленням, до тривалості яких у мирний час не враховують святкових і неробочих днів.
Калькулятор календарних днів у періоді
Цей калькулятор швидко порахує кількість днів у певному періоді; кількість днів під час підготовки наказу про відпустку у зв’язку з навчанням, про відпустку без збереження зарплати, про додаткову відпустку учасникам бойових дій та «чорнобильцям».
Під час війни трудове законодавство зазнало чималих змін. У результаті перед роботодавцями та працівниками постає питання: як зараховується стаж і як він впливає на нарахування пенсії?
Калькулятор допоможе розрахувати різні періоди трудового стажу. Просто внесіть необхідні дані.
Калькулятор кількості кадровиків
Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, то ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, а це — додатковий оберемок кадрових справ. Тож ми підготували зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
Калькулятор тривалості додаткової відпустки за стаж в ОМС та на державній службі
Якщо ви — кадровик державного органу або органу місцевого самоврядування — цей калькулятор саме для вас. Ви швидко визначите тривалість додаткової відпустки за стаж державної служби та служби в органі місцевого самоврядування залежно від стажу служби.
Калькулятор мінімальної вихідної допомоги
Із цим калькулятором визначите мінімальний розмір вихідної допомоги залежно від підстави звільнення та статусу працівника під час звільнення.
Калькулятор штрафів за порушення законодавства про працю
Цей калькулятор допоможе вам визначити розмір штрафних санкцій за порушення (ст. 265 КЗпП) та порекомендує, як зменшити штраф або уникнути його.
Калькулятор стажу державної служби, служби в ОМС та приведеної дати
Для того щоб установити розмір надбавки за вислугу років новоприйнятому держслужбовцю, необхідно порахувати його стаж держслужбовця. З цим калькулятором ви правильно визначите приведену дату.
У наступних номерах продовжимо вивчати корисні можливості електронного «Кадровик-01». До зустрічі!
