Дистанційно-електронні новації — позитивний бонус до пандемії
Кажуть, що лихо не без добра. Не знаю, чи завжди працює ця народна мудрість, але впевнена: простіше впоратися зі складними обставинами, коли знаходиш у них хоч якийсь позитив.
Ось і всесвітній карантин став каталізатором до багатьох корисних зрушень. Насамперед в IT-сфері. Наша країна також пірнула в «онлайн-море». Тепер усім нам треба навчитися гребти. І бажано — в правильному напрямку
У квітневому номері «Кадровик-01» ми підготували для вас одразу два спецпроєкти. Перший — «Дистанційна робота по-новому». Це чат-бот та три статті, у яких ми розглянули останні зміни до КЗпП з таких ракурсів:
- яку роботу — дистанційну чи надомну — обрати в різних ситуаціях;
- як правильно прийняти на дистанційну роботу нового працівника;
- як перевести на дистанційку «старих» працівників та що робити з тими, кого перевели на віддалену роботу раніше: чи переробляти накази.
Другий спецпроєкт «Електронне ознайомлення» — унікальна добірка матеріалів, яка допоможе вам та вашим працівникам опанувати нову можливість, що з’явилася в КЗпП. Тепер можна надсилати заяви та ознайомлювати з кадровими наказами електронним шляхом. Але це не означає, що достатньо просто переслати документ на e-mail. Обов’язковий атрибут — КЕП, кваліфікований електронний підпис. За допомогою наших статей зі зразками та скриншотами ви легко:
- навчитеся ознайомлювати з документами за допомогою КЕП;
- розповісте працівникам, як накласти КЕП за допомогою порталу «Дія» та АЦСК «Цезаріс»;
- налагодите роботу з паперовими копіями е-документів у відділі кадрів.
У «Взірцевій Колекції Кадрових документів» цього разу не два, а три зразки щодо визначення засобів зв’язку для електронного ознайомлення: заява, наказ та доповнення до письмового трудового договору.
Інші важливі статті, цікавий тест про сумісників, інтерв’ю наших експертів із цінними лайфхаками та чудова весняна розмальовка-антистрес допоможуть вам успішно продовжувати наш спільний спецпроєкт «Вистояти та стати сильнішими».
Нехай позитивні емоції, перші квіти, зелень та сонце роблять свою добру справу. А ми робитимемо свою!
З теплом
Головний редактор
Ганна Степанець
Для передплатників журналу працює
цілодобова телефонна Гаряча Лінія Кадровика.
Код доступу ми надіслали Вам на електронну пошту в листі-сповіщенні про вихід номера.
Завжди раді допомогти Вам!
- !
ДЕНИСЕНКО О. В. — член Центральної експертно-перевірної комісії Державної архівної служби України СОЛОДКА І. В. — директор Юридичного департаменту Державної служби України з питань картографії, геодезії та кадастру ІВАНЧЕНКО І. А. —шеф-редактор журналу «Кадровик-01» та експертно-правової системи «Expertus: Кадри» CТАШКІВ Т. О. — начальник відділу обліку персоналу Департаменту розвитку персоналу та кадрової політики АТ «Укрзалізниця» КОЛОТ А. М. — проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, зав. кафедри управління персоналом, д-р екон. наук, професор ТУБЕЛЕЦЬ І. О. — керівник Департаменту правового захисту Федерації професійних спілок України, заслужений юрист України КОНОВАЛОВА О. А. — заступник директора департаменту з питань праці Державної служби України з питань праці ТУЛІНА О. І. — директор Юридичного департаменту Міністерства соціальної політики України ПОЛІЩУК В. В. — голова Комітету з трудового права Національної асоціації адвокатів України, адвока ЯРОШЕНКО О. М. — доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондент Національної академії правових наук
Київ 2021