Як запровадити дистанційну роботу директору на час воєнного стану
Скористайтеся настановами й зразком документа, щоб оформити дистанційну роботу директору-засновнику. Директор підприємства може працювати дистанційно та продовжувати виконувати безпосередньо свої функції віддалено
Наразі дистанційна робота для багатьох підприємств — один із оптимальних способів, щоб продовжити працювати під час війни. Директор-засновник теж може керувати дистанційно. Як йому запровадити дистанційну роботу?
Дійте залежно від умов трудового договору / контракту або статуту підприємства: директор може змінити форму організації своєї праці одноосібно як директор або на підставі свого рішення як учасника товариства, чи на підставі рішення учасників, якщо їх декілька.
Ознайомтеся з трудовим договором / контрактом директора та статутом підприємства
Для того щоб керувати господарською діяльністю підприємства, власник (власники) безпосередньо або через уповноважені органи чи наглядову раду, якщо її створювали, призначає / обирає керівника підприємства, який є підзвітним власнику, його уповноваженому органу чи наглядовій раді (ч. 3 ст. 65 Господарського кодексу України; далі — ГК).
Із керівником підприємства укладають трудовий договір / контракт, в якому визначають, зокрема, права, обов’язки та відповідальність керівника, умови його матеріального забезпечення та інші умови найму за погодженням сторін (ч. 4 ст. 65 ГК).
Керівник підприємства формує адміністрацію підприємства й управляє його діяльністю в межах та порядку, визначених установчими документами (ч. 5 ст. 65 ГК).
Видайте наказ
Оскільки дистанційну роботу запроваджуєте на час воєнного стану, немає сенсу вносити зміни до трудового договору / контракту директора. Дистанційну роботу під час війни можна запровадити наказом (див. Додаток). Немає потреби оформлювати наказ про зміну умов праці за два місяці, достатньо видати його до початку роботи (ч. 11 ст. 60‑2 КЗпП).
Щоб скачати у Word,
дочитайте статтю до кінця
![]() |
Писати собі заяву про запровадження дистанційної роботи директор не повинен. Наказ за формою, відмінною від типової, складайте від першої особи. Якщо рішення запровадити дистанційну роботу на посаді директор ухвалює самостійно, підставу до наказу не вказуйте. В іншому разі підставою до наказу є рішення учасника або учасників товариства. Відмітку про ознайомлення директора з наказом не оформлюйте.
Мінекономіки затвердило типову форму трудового договору про дистанційну роботу наказом від 05.05.2021 № 913-21 (далі — Наказ № 913). У наказі про дистанційну роботу пропишіть головні умови дистанційної роботи, що передбачає Наказ № 913:
- на який строк директор запроваджує дистанційну роботу, зокрема на період дії воєнного стану;
- чи поєднуватиме дистанційну роботу з роботою в офісі — за потреби;
- чи поширюються на директора правила внутрішнього трудового розпорядку;
- які особливості регулювання робочого часу, наприклад, гнучкий режим;
- який період відключення, під час якого директор може переривати будь-який інформаційно-телекомунікаційний зв’язок із підприємством;
- чи використовуватиме директор для виконання своїх обов’язків обладнання, програмно-технічні засоби, засоби захисту інформації підприємства; якщо ні — визначте розмір, порядок і строки виплати компенсації за використання належного директору або орендованого обладнання, програмно-технічних засобів, порядок відшкодування інших витрат, пов’язаних із виконанням дистанційної роботи;
- які засоби електронного зв’язку — електронна пошта, номер телефону, мобільний додаток тощо.
Передбачте в наказі й порядок і строки дистанційного підписання документів директором.
