7
Липень 2024року
кадрові новини

Моніторинг змін у законодавстві: липень 2024 року

Це навігатор статтею 

Оберіть новину, що цікавить


ЗМІНИ: ПРОЄКТИ:
Відзвітуйте про заброньованих працівників до 10 липня Форму повідомлення про прийняття на роботу планують адаптувати до праці домашніх працівників
Періоди роботи за межами України підтверджуватимуть за новими правилами Проєкт Кодексу про адміністративні проступки на заміну КпАП
Підприємства з мобілізаційними завданнями зможуть забронювати працівників за списком Депутати пропонують продовжувати дію контракту на час військової служби
Коли військово-обліковий документ в електронній формі вважатимуть Недійсним Сплата ЄСВ більше 40 тис. грн може стати підставою для бронювання працівників
Генштаб ЗСУ роз’яснив, чи проходити ВЛК і ставати на військовий облік тим, кого з нього виключили
Закон про статус англійської мови вже діє
Опублікували Закон, що доповнює КЗпП новими підставами для звільнення
Змінили вид відправлення поштою повістки та наказу про оповіщення
Внесли зміни в Типову інструкцію з діловодства
Унормували форму службового посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки
Мінзарплату у 2025—2027 роках підвищувати не планують
До 15 липня критично важливі підприємства можуть актуалізувати відомості про працівників за попередній період на вебпорталі ПФУ

Відзвітуйте про заброньованих працівників до 10 липня

Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» від 21.10.1993 № 3543-XII зобов’язує підприємства, установи й організації, які бронюють військовозобов’язаних працівників, звітувати з цих питань відповідним органам.

Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування (ОМС), підприємства, установи й організації щокварталу складають звіт про чисельність працівників, яких забронювали згідно з Порядком бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затвердженим постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі — Порядок № 76).

До звіту включають зведені показники станом на 1-ше число місяця, що настає за звітним кварталом у цілому по підприємству, разом із підпорядкованими структурними підрозділами й філіями незалежно від їх місцезнаходження.

Підприємства, установи організації подають звіт тому самому органу, якому подавали запит на бронювання працівників. Строк — до 10 числа місяця, що настає за звітним кварталом. Отже, за IІ квартал 2024 року подайте звіт про тих працівників, яких забронювали станом на 1 липня 2024 року за Порядком № 76. Форма звіту — в додатку 6 до Порядку № 76. Зразок заповненого звіту — в Додатку.

Щоб скачати у Word,

дочитайте статтю до кінця

Зверніть увагу, що КМУ постановою від 05.06.2024 № 650 виклав Порядок № 76 у новій редакції. У форми звітів, що містять додатки до Порядку № 76, внесли правку: у підписі керівника замість ініціалів (іні­ціалу власного імені) та прізвища тепер зазнають власне ім’я та прізвище.

Місцеві органи виконавчої влади нижчого рівня, ОМС звітують обласній, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям або відповідним ОВА до 15-го числа місяця, що настає за звітним кварталом. Форма звіту така сама, як і для підприємств (дод. 6 до Порядку № 76).

Органи держвлади, інші держоргани (за відповідною сферою управління, галуззю національної економіки) та обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації або відповідні ОВА звітують до Мінекономіки до 20-го числа місяця, що настає за звітним кварталом. Форми звітів наведені в додатках 7, 8 до Порядку № 76.

Нагадаємо, що районні / міські територіальні центри комплектування та соціальної підтримки щороку, зокрема й позапланово, перевіряють стан військового обліку в державних органах, ОМС, а також на підприємствах, в установах та організаціях, у яких працюють військо­во­зо­бо­в’язані, яких забронювали за цими органами та підприємствами на період мобілізації та на воєнний час. Зокрема перевіряють, як оформили документи з питань бронювання та чи є звітна документація.

Штраф за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію в особливий період для посадових осіб органів державної влади, ОМС, юридичних осіб та громадських об’єднань — від 2000 до 3500 нмдг, тобто від 34 000 до 59 500 грн (ст. 210-1 КпАП).

Періоди роботи за межами України підтверджуватимуть за новими правилами

З 23 червня 2024 року діє Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення» від 25.04.2024 № 3674-ІХ (далі — Закон № 3674).

До страхового стажу, зокрема, зарахують періоди роботи / військової служби за межами України на умовах ратифікованих міжнародних договорів. Якщо договорів не укладали, стаж зараховуватимуть у порядку, що визначить КМУ.

Коли призначатимуть пенсію в Україні, не зарахують періоду роботи на країну-агресора після 2014 року. До вислуги років не зарахують періоди військової служби з 19 лютого 2014 року в силових структурах, у незаконних органах влади на тимчасово окупованій території України, — в окупаційній адміністрації держави-агресора, у незаконних судових або правоохоронних органах, а також періоди добровільної участі в незаконних збройних чи воєнізованих формуваннях та / або у збройних формуваннях держави-агресора.

Пенсіонерам, які перемістилися з тимчасово окупованої на підкон­трольну Україні територію, щоб відновити пенсію, достатньо письмової заяви про те, що вони не одержують пенсії від органів пенсійного забезпечення російської федерації.

Щорічно ідентифікуватимуть пенсіонерів, які тимчасово проживають за кордоном, щоб продовжувати їм виплати пенсій. Фізичну ідентифікацію проводитимуть в ПФУ або в особистому електронному кабінеті на вебпорталі ПФУ за допомогою кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис», відеоконференцзв’язку або через посвідчення в консульській установі факту, що особа є живою.

Відповідними нормами доповнили Закони України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 № 2262-XII та «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV.

КМУ протягом трьох місяців має привести нормативно-правові акти у відповідність до Закону № 3674.

Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання питання обчислення страхового стажу та пенсійного забезпечення» від 25.04.2024 № 3674-ІХ

Підприємства з мобілізаційними завданнями зможуть забронювати працівників за списком

Мінекономіки ухвалить рішення про бронювання військовозобов’яза­них на строк до шести місяців на підставі списків, які погодив Ген­штаб ЗСУ та/або Міноборони, що подали підприємства:

  • яким встановили мобілізаційні завдання / замовлення;
  • які виробляють товари, виконують роботи й надають послуги, необхідні, щоб забезпечити потреби ЗСУ, інших військових формувань, та які не мають статусу критично важливого за цим напрямом.

Умова — Мінекономіки отримало запит на бронювання до 8 червня 2024 року й він відповідав вимогам законодавства, що діяло до того, як набрала чинності постанова КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» від 05.06.2024 № 650 (пос­танова КМУ від 18.06.2024 № 723).

Відповідні зміни внесли в постанову КМУ від 27.01.2023 № 76.

Коли військово-обліковий документ в електронній формі вважатимуть недійсним

КМУ постановою від 18.06.2024 № 721 вніс зміни до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 559.

Зокрема, військово-обліковий документ в електронній формі вважатимуть недійсним у разі, коли на момент зчитування не відповідають відомостям, що містить Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів, відомості про:

  • прізвище;
  • власне ім’я (усі власні імена);
  • по батькові;
  • дату народження;
  • реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролювальному органу й мають відмітку в паспорті);
  • наявність відстрочки від проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для війсь­ко­во­зобов’язаних та резервістів;
  • виконання військового обов’язку (категорія обліку);
  • військовий облік (вид обліку та територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, в якому перебуває на обліку);
  • звернення або надсилання до Національної поліції повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального право­порушення.

Також визначили, що військово-обліковий документ в електронній формі можна роздрукувати в один зі способів:

  • особисто з електронного кабінету призовника, військово­зо­бо­в’я­за­ного, резервіста;
  • звернутися до адміністратора центру надання адміністративних послуг.

У такому разі військово-обліковий документ повинен містити QR‑код, придатний для зчитування.

Строк дії військово-облікового документа в електронній формі становить не більше одного року з дати, коли його сформували. Він не може перевищувати строку дії відстрочки від проходження базової військової служби для призовників або відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на особливий період (бронювання) для війсь­ко­возобов’язаних та резервістів.

Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військо­во­зо­бо­в’язаних та резервістів» від 18.06.2024 № 721

Генштаб ЗСУ роз’яснив, чи проходити ВЛК і ставати на військовий облік тим, кого з нього виключили

Громадяни, яких виключили з військового обліку, не зобов’язані проходити ВЛК та ставати на військовий облік.

Військовий обов’язок, серед іншого, полягає в тому, що громадян беруть на військовий облік. Категорії громадян, яких беруть, знімають або виключають з військового обліку, визначає стаття 37 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» від 25.03.1992 № 2232-XII (далі — Закон № 2232).

Розряди запасу та граничний вік перебування військово­зо­бо­в’я­за­них у запасі встановлює стаття 28 Закону № 2232.

Генштабу ЗСУ роз’яснює: законодавство не передбачає, що громадян, яких виключили з військового обліку, направляють на медогляди або військово-лікарську комісію (лист від 15.06.2024 № 321/ВихЗПІ/422).

Перебувати на військовому обліку зобов’язані громадяни, які не досягли 60-річного віку та яких раніше зняли з обліку.

Громадяни України, яких визнали обмежено придатними до військової служби, зобов’язані пройти повторний медогляд, щоб визначити їх придатність до військової служби. Строк — протягом 9 місяців із дня, як набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21.03.2024 № 3621-ІХ. Цей Закон наб­рав чинності 4 травня 2024 року.

Закон про статус англійської мови вже діє  

З 27 червня 2024 року діє Закону України «Про застосування англійської мови в Україні» від 04.06.2024 № 3760-ІХ (законопроєкт № 9432 від 28.06.2023; далі — Закон № 3760). Проте окремі норми почнуть діяти через два або чотири роки з дня, як припинять або скасують воєнний стан.

Окрім статусу англійської мови, Закон № 3760 визначає категорії посад, кандидати на які зобов’язані володіти англійською мовою. Серед них: 

  • державні службовці категорії «А»;
  • державні службовці категорії «Б» і «В» — за переліком, який встановить КМУ; 
  • голови місцевих державних адміністрацій, їхні заступники; 
  • військовослужбовці офіцерського, сержантського й старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом; 
  • поліцейські середнього й вищого складу Нацполіції, посади начальницького складу інших правоохоронних органів, посади начальницького складу служби цивільного захисту; 
  • прокурори; 
  • працівники податкових та митних органів; 
  • керівники, члени виконавчого органу, члени наглядової ради / ради директорів та інші посадові особи державних підприємств, господарських товариств, у статутному капіталі яких більш ніж 50% акцій /часток належать державі; 
  • керівники державних наукових установ; 
  • керівники закладів вищої освіти; 
  • працівники у сфері освіти й науки — за переліком, який встановить КМУ. 

КМУ протягом шести місяців має привести свої нормативно-правові акти у відповідність до Закону № 3760 та ухвалити інші нормативно-правові акти, щоб його реалізувати:  

  • встановити переліки посад, на які кандидати зобов’язані володіти англійською мовою, та вимоги до рівня володіння;
  • затвердити порядок, як проводити іспит, і встановити перелік документів, що засвідчують рівень володіння;
  • затвердити порядок виплати надбавки особам за володіння англійською мовою на рівні не нижче В2 тощо.

Також Закон № 3760 вносить зміни у 18 інших законів і внормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів влади, органів місцевого самоврядування, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я тощо. 

Опублікували Закон, що доповнює КЗпП новими підставами для звільнення

27 червня 2024 року газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткових підстав розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця та деяких інших питань» від 04.06.2024 № 3768-ІХ (законопроєкт від 05.09.2022 № 7731; далі — Закон № 3768).

Закон № 3768 доповнює статтю 40 КЗпП додатковими підставами, щоб припинити трудовий договір із працівником з ініціативи роботодавця:

  • вирок суду, яким працівника засуджено і який набрав законної сили, крім звільнення від відбування покарання з випробуванням, за вчинення злочину проти основ національної безпеки України (п. 13 ч. 1 ст. 40 КЗпП);
  • невиконання працівником правил поведінки на підприємстві в частині положень, передбачених частиною другою статті 142 КЗпП, а саме — зобов’язання не розголошувати інформацію з обмеженим доступом, що становить державну чи комерційну таємницю, а також умов роботи з конфіденційною інформацією (п. 14 ч. 1 ст. 40).

Статтю 142 КЗпП доповнили новою нормою, яка зобов’язує роботодавців встановлювати правила поведінки на підприємствах, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, та/або об’єктах чи операторах критичної інфраструктури.

Роботодавець, якого включили до переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки й безпеки держави, та/або об’єктів чи операторів критичної інфраструктури, зможе відсторонити працівника від роботи після того, як проведе службову перевірку, на підставі частини першої статті 46 КЗпП.

Закон № 3768 почне діяти через три місяці, тобто з 27 вересня 2024 року. За цей час КМУ, міністерства та інші центральні органи виконавчої влади мають переглянути свої нормативно-правові акти та привести їх у відповідність із новим законом.

Змінили вид відправлення поштою повістки та наказу про оповіщення 

Працівникам, яких немає на роботі, надсилатимемо рекомендоване поштове відправлення з описом вкладення та повідомленням про вручення.

КМУ постановою «Про внесення змін щодо окремих питань оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 25.06.2024 № 747 вніс зміни до:

Визначили, що повістки та накази про оповіщення  надсилають рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення працівникам:

  • які працюють дистанційно або надомно;
  • які перебувають на лікарняному, у відпустці або відрядженні.
До змін можна було відправити повістку так наказ або рекомендованим поштовим відправленням, або поштовим відправленням з оголошеною цінністю з описом вкладення.

Повістку вважають такою, що вручили, у день:

  • коли особа отримала поштове відправлення, що підтверджує інформація від поштового оператора;
  • коли у поштовому повідомленні проставили відмітку про відмову отримати поштове відправлення або про відсутність особи за адресою місця проживання (роботи, навчання), якщо особа не повідомила про іншу свою адресу;
  • що зазначили у розписці до повістки, в якій особа проставила підпис, або у день, коли склали у довільній формі акт про відмову особи отримати повістку під особистий підпис (за підписом осіб, які мали намір вручити повістку).
Постанова КМУ «Про внесення змін щодо окремих питань оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 25.06.2024 № 747

Внесли зміни в Типову інструкцію з діловодства

КМУ вніс зміни до Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади, затвердженої постановою КМУ від 17.01.2018 № 55.

У пункті 46 передбачили, що у кінці під текстом додатка нормативно-правового характеру — положення, інструкції, правила, порядку тощо, який затверджують розпорядчим документом, проставлятимуть риску, що свідчить про його закінчення, або підпис керівника структурного підрозділу установи.

Постанова КМУ «Про внесення зміни до пункту 46 Типової інструкції з діловодства в міністерствах, інших центральних та місцевих органах виконавчої влади» від 28.06.2024 № 750

Унормували форму службового посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки

КМУ вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 № 560 (далі — Порядок № 560).

Зокрема, визначили форму службового посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, у додатку 1-1 до Порядку № 560.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у містах рад та підприємства призначають уповноважених вручати повістки наказом керівника. Такий наказ — підстава для видачі посвідчення головою / начальником обласної, Київської та Севастопольської міської, районної держадміністрації / військової адміністрації.

Посвідчення дійсне на території адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюється юрисдикція відповідної місцевої держадміністрації, голова якої видав посвідчення. Його пред’являють разом із паспортом громадянина України / посвідченням офіцера / військовим квитком / службовим посвідченням.

Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період» від 18.06.2024 № 748

Форму повідомлення про прийняття на роботу планують адаптувати до праці домашніх працівників

Фізичні особи зможуть подавати повідомлення до податкової про укладений трудовий договір з домашнім працівником, а всі роботодавці — отримають нову форму повідомлення

СПО об’єднань профспілок України розмістив на своєму сайті проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413» (далі — Постанова). Розробник документу — Мінсоцполітики.

Постанова:

Закон № 3680 доповнив КЗпП новою главою XI-A «Праця домашніх працівників». З домашніми працівниками укладають трудовий договір, який є основним документом, що засвідчує виникнення, зміну та припинення трудових відносин та визначає права та обов’язки сторін. На підставі трудового договору домашнього працівника допустять до роботи після того, як роботодавець повідомить податкову про його прийняття в порядку, встановленому КМУ (абз. 2 ст. 173-3 КЗпП).

Відповідно до постанови КМУ «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту» від 17.06.2015 № 413 (далі — Постанова № 413) роботодавці оперативно передають інформацію про прийнятих працівників на роботу за допомогою спеціального програмного забезпечення.

Зміни, що пропонує Мінсоцполітики, нададуть можливість подавати повідомлення до податкової про трудові договори, які фізична особа уклала з домашніми працівниками.

У формі повідомлення про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту (далі — повідомлення) передбачать такі категорії осіб:

1 – наймані працівники за основним місцем роботи;

2 – працівники за сумісництвом;

3 – гіг-спеціалісти за гіг-контрактом;

4 – особи на підставі цивільно-правових договорів;

5 – домашні працівники.

Якщо КМУ ухвалить Постанову, вона набере чинності одночасно із Законом № 3680, — 24 серпня 2024 року. Всі роботодавці отримають нову форму повідомлення.

 
Проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 413»

Мінзарплату у 2025—2027 роках підвищувати не планують

2 липня 2024 року набрала чинності постанова від 28.06.2024 № 751, якою КМУ схвали Бюджетну декларацію на 2025—2027 роки (далі — Декларація).

Декларація передбачає, що у 2025—2027 роках:

  • розмір мінімальної зарплати становитиме 8000 грн;
  • працю працівників бюджетної сфери оплачуватимуть на основі посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, що залишається на рівні грудня 2024 року — 3195 грн;
  • прожитковий мінімум для працездатних осіб становитиме 3028 грн;
  • працю держслужбовців оплачуватимуть на основі класифікації посад згідно з умовами оплати праці, що діють у 2024 році.

Постанова КМУ «Про схвалення Бюджетної декларації на 2025—2027 роки» від 28.06.2024 № 751

Проєкт Кодексу про адміністративні проступки на заміну КпАП

У травні 2022 року КМУ отримав завдання розробити протягом одного року та внести на розгляд ВРУ не тільки проєкт Трудового кодексу, а й Кодексу України про адміністративні проступки (пп. 4 п. 3 розд. ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про дерадянізацію законодавства України» від 21.04.2022 № 2215-IX). 

28 червня 2024 року у ВРУ зареєстрували проєкт Кодексу України про адміністративні проступки № 11386 (далі — проєкт Кодексу).

Проєкт Кодексу складається із загальної, особливої та процедурної частин, що уміщують 9 розділів. Розділи розподілені на 55 глав, до складу яких входить 503 статті.

Проєкт Кодексу:

  • передбачає новації в адміністративній відповідальності посадових осіб;
  • змінює підходи до визначення вини;
  • розмежовує кримінальні та адміністративні правопорушення тощо.

Як зазначають автори проєкту Кодексу, за 40 років з моменту, як прийняли КпАП, більше ніж 300 законами до нього внесли тисячі поправок. Це змінило не лише його конструкцію, а повністю зруйнувало той правовий фундамент та цілісність, які притаманні актам законодавства.

Застарілість норм КпАП призвели до того, що сьогодні адміністративна відповідальність розбалансована, частина складів адміністративних правопорушень не відповідають реальній ситуації, а санкції за окремі правопорушення недієві.

Внаслідок застарілості КпАП відсутній механізм притягнення до адміністративної відповідальності юридичних осіб. Продовжує діяти модель, за якою до відповідальності притягують посадових осіб підприємств, установ, організацій, як це сформувалась за часів радянського періоду завдяки відсутності юридичних осіб приватного права.

Проєкт Кодексу передбачає, що діяння юридичної особи вважатимуть караним, якщо воно є наслідком діянь фізичних осіб, які її представляли у відповідних відносинах. Питання про характер і межі відповідальності посадової особи вирішуватимуть в межах юридичної особи, поза інститутом адміністративної відповідальності.

Проєкт Кодексу також вносить зміни до 84 законодавчих актів України.

Проєкт проєкт Кодексу України про адміністративні проступки № 11386

Депутати пропонують продовжувати дію контракту на час військової служби

1 липня 2024 року у ВРУ зареєстрували проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав ветеранів» № 11390.

Автори документу вважають, що гарантії статті 119 КЗпП недостатньо захищають працівників, які працюють на умовах контракту, тому пропонують її доповнити новою частиною.

До строку дії контрактів пропонують не включати строк, який дорівнює строку військової служби таких працівників, а також строк заходів з медичної, реабілітаційної, зокрема, психологічної допомоги, санаторно-курортного лікування, інших відновлювальних (постізоляційних, реінтеграційних) заходів.

Проєкт Закону України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо захисту трудових прав ветеранів» № 11390

Сплата ЄСВ більше 40 тис. грн може стати підставою для бронювання працівників

28 червня 2024 року народний депутат України Людмила Буймістер зареєструвала у ВРУ два проєкти Законів України:

  • «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей бронювання військовозобов'язаних» № 11388;
  • «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вимог до сплати єдиного соціального внеску для здійснення бронювання військовозобов'язаних» № 11332-2.

Автор законопроєктів пропонує:

  • бронювати працівників підприємств зі штатною чисельністю працівників від 10 осіб, які сплачують єдиний соціальний внесок більше ніж еквівалент п’яти мінімальних зарплат (40 000 грн);
  • зобов’язати такі підприємства сплачувати до держбюджету збір за бронювання військовозобов’язаних у сумі, що дорівнює 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (20 400 грн);
  • бронювати працівників іноземних посольств та консульств в Україні;
  • зобов’язати військовозобов’язаних, яких забронювали на період мобілізації та на воєнний час, уточнити облікові дані про бронювання через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста або у ТЦК за місцем перебування;
  • утворити Міжвідомчу комісію з питань встановлення статусу критично важливих для економіки України підприємств, установ та організацій;
  • зобов’язати підприємства установи та організації, які подають запит, щоб отримати статус критично важливого для економіки, мати у штаті не менше 10% учасників бойових дій, 10% працівників віком до 25 років та 10% жінок.
Проєкти Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей бронювання військовозобов'язаних» № 11388, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вимог до сплати єдиного соціального внеску для здійснення бронювання військовозобов'язаних» № 11332-2

До 15 липня критично важливі підприємства можуть актуалізувати відомості про працівників за попередній період на вебпорталі ПФУ

Подають ПФУ відповідні відомості через вебпортал електронних послуг ПФУ в електронній формі з обов’язковим електронним підписом, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису:

  • органи державної влади, інші держоргани, ОМС, підприємства, установи та організації, які є критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період;
  • підприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Строк подання відомостей — не пізніше ніж протягом наступного дня після:

  • прийняття працівника на роботу;
  • переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого;
  • переведення на іншу постійну посаду/роботу;
  • звільнення;
  • поновлення на роботі;
  • тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору.

Підстава — підпункт 3 пункту 3 постанови КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» від 05.06.2024 № 650 (далі — Постанова № 650).

До 15 липня 2024 року ПФУ апробує новий сервіс, тому роботодавці мають можливість подати відомості про трудові відносини з працівниками, що відбулись із дати, коли почала діяти Постанова № 650, — 8 червня 2024 року.

Із 15 липня 2024 року зможемо подавати відомості про зміни в трудових відносинах, які відбулись не пізніше, ніж протягом наступного дня після події. 

Матеріали для скачування: